AGH University of Science and Technology in Krakow

cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

HW_2 - problem

Hej, mam problem z  ostatnim zadaniem tj. temperature limits. Nie moge sobie poradzić z case structure, aby wyświetlane były komunikaty Too hot, cold itd ... . Ma ktoś jakiś pomysł jak to rozwiązać? Próbowałem poprzez bloczek "Format into string" ale wyświetla tylko "true" albo "false". Można w tym bloczku ustawić inną wartośc string np odpowiednio dla true - Temp ok, false -too hot?

0 Kudos
Message 1 of 6
(4,476 Views)

Możesz zrobić case structure, do select terminala dać pzypadek z "Temperature OK", a gdy to jest false, to w drugim przypadku zrobić wewnątrz case structure select'a z podpiętymi stringami "Too hot" i "Too cold". A do selecta jako to co jest sprawdzane (czy true czy false) dajesz albo przypadek, że temp. jest większa albo mniejsza od podanej.

Nie wiem czy dobrze to wyjaśniłem ale myślę, że jak sprawdzisz sobie działanie selecta to już będziesz wiedział jak to zrobić.

Message 2 of 6
(3,976 Views)

Doczepie się do tematu. Nie zabardzo rozumiem o co chodzi w instrukcji Manual Error Handling. Czy mamy poprostu powtórzyć przykład z instrukcji, czy stworzyć swój własny vi (bo w końcu pisze 'for example, your VI may...'). I co właściwie trzeba zrobić z Homework - Troubleshooting and Debugging a VI.vi, czy wystarczy pozbyć się błędów, czy może do tego trzeba napisać manual error handling (jeśli wogóle to ma sens ). Any ideas?

0 Kudos
Message 3 of 6
(3,976 Views)

"Resztą zawartości archiwum na razie nie trzeba się przejmować."

Chyba póki co nic:)

Message 4 of 6
(3,976 Views)

Czyli należało zrobić tylko migającą diodę na zadanie domowe, tak ?

0 Kudos
Message 5 of 6
(3,976 Views)

Oraz zadania związane z Temperature VI - tak, jak opisano w prezentacji.

0 Kudos
Message 6 of 6
(3,976 Views)